Novosseum Dental 120db tabletta
A D-Vitamin elengdhetetlen a szervezet ellenállóképességének fenntartásához. Immunrendszerének megerősítése érdekében szedjen napi 2x2 tabletta Novosseum Dental-t, ami fedezi a napi D-Vitamin szükségletét, amelynek beépülését maximálisan támogatja a C-vitamin és Cink tartalom. Kalcium és Magnézium és több féle B vitamin tartalmának köszönhetően erősíti csontozatát és elősegíti szervezete megfelelő működését.
Tudományosan megtervezett, a csont normál működését támogató formula a fogágyi csontosodás folyamatának elősegítésére. |
|
Model: | akc-424-SYN-NOVO-2+1 |
Manufacturer: | Synergolab |
Average Rating: | Not Rated |
Availability: | in stock |
Description
A NOVOSSEUM DENTAL megalkotásakor a klinikus orvos szemüvegén át vizsgáltuk meg az emberi csontosodás élettanát. Célunk a csont élettani folyamataiban jótékony szerepet játszó faktorok összetett támogatása volt.
A NOVOSSEUM DENTAL a vérpálya telítésével, biztosítja a csontképződéshez nélkülözhetetlen anyagokat a fejlődő csont számára.
A NOVOSSEUM DENTAL hatóanyagai egymást támogatva fejtik ki hatásukat. A kalciumot, magnéziumot és vitaminokat a szervezet számára ideális arányban tartalmazza. A felszívódást elősegítő hatóanyagok gondoskodnak az összetevők gyors felszívódásáról, a szabályozó hatóanyagok a megfelelő helyre történő szállításáról és a megfelelő mennyiségben történő beépüléséről.
A fogászati implantológia kulcsfontosságú fogalma a csontintegráció. A csontintegráció az implantátumok sikerességének alapja. Jelentősége klinikai szempontból az implantátum terhelhetőségének és hosszú távú funkcióképességének megítélésében van. A csontintegráció elengedhetetlen feltétele az egészséges, szerkezetében stabil, élettani teherátvivő szerepet betöltő csontszövet, mely a fogazat stabilitásának záloga. |
Az implantáció sikerességét befolyásoló legfontosabb faktorok
- a kiváló minőségű, felületű és felépítésű implantátum
- a világszínvonalú tudással és nagyszerű manualitással rendelkező fogorvos
- a tökéletes csontintegráció
A fogászati implantológia kulcsfontosságú fogalma a csontintegráció. A csontintegráció az implantátumok sikerességének alapja. Jelentősége klinikai szempontból az implantátum terhelhetőségének és hosszú távú funkcióképességének megítélésében van.
Az implantáció sikertelenségének leggyakoribb oka
- a műgyökér körüli nem megfelelő sűrűségű és erősségű csontszövet
Amennyiben a fogat körülvevő csontszövet működése zavart szenved, a csontágy funkcióját nem fogja tudni tökéletesen ellátni, mely a fogak idő előtti elvesztésében, instabilitásában, fogeltávolítások, gyökércsúcs rezekciók utáni csontosodás elégtelenségében és az implantátumok sikertelenségében mutatkozhat meg!
A NOVOSSEUM 120 fejlesztése során több orvosszakmai ágazat bevonásával a csontritkulás kihívásaira és a kalcium felszívódás nehézségeire kerestük a megoldást!
“A csont élő szövet, támogatni kell!”
A fogászati implantátumok alkalmazása napjainkban a legelőremutatóbb és élettani szempontból a legmegfelelőbb eljárás a szájsebészetben a foghiányok pótlására. A fogászati implantátumok mesterséges foggyökérpótlások. Feladatuk, hogy tartsák és az állcsonthoz rögzítsék a fogpótlást. A fogászati implantológia kulcsfontosságú fogalma a csontintegráció. Jelentősége klinikai szempontból az implantátum terhelhetőségének és hosszú távú funkcióképességének megítélésében van. A csontintegráció elengedhetetlen feltétele az egészséges, szerkezetében stabil, élettani teherátvivő szerepet betöltő csontszövet, mely a fogazat stabilitásának záloga.
Az életkor előrehaladtával a szervezetben lezajló természetes hormonális változások, a bélrendszerben történő felszívódás romlása, a szervek működésének csökkenése fokozatos csonttömegvesztést eredményez. A csonttömeg csökkenésével párhuzamosan megváltozik a csont szöveti felépítése is. A csontok teherviselő képessége csökken, törékennyé vállhatnak. Mindezen normális életkori sajátosságok mellett számos kockázati tényező jelent meg a környezetünkben. Európa legtöbb országában jellegzetesen mozgásszegénnyé vált az életmód. A rendszeres sport és mozgás hiánya és a következményes túlsúly mindennapossá vált. A lakosság kalcium bevitele a kívánatos napi 1000-1500 mg alig felét éri el. A D-vitamin hiánya a legújabb kutatások szerint a felnőtt lakosság 95%-át is veszélyezteti a téli időszakban. Egyes gyógyszerek szedése, hosszú távon szintén csonttömeg csökkenést eredményezhet. Komoly problémát jelent továbbá a túlzott alkohol fogyasztás és a dohányzás terjedése, különösen a nők között. Sajnos a tömegesen fogyasztott magas foszfát tartalmú üdítőitalok is egyre nagyobb problémát jelentenek. Amennyiben a fogat körülvevő csontszövet működése zavart szenved, a csontágy funkcióját nem fogja tudni tökéletesen ellátni, mely a fogak idő előtti elvesztésében, instabilitásában, fogeltávolítások, gyökércsúcs rezekciók utáni csontosodás elégteleségében és az implantátumok sikertelenségében mutatkozik meg. Az állcsontokat érő behatások, az állcsontokon végzett műtéti beavatkozások, sérülések, hiánybetegségek, a fogazat és az állcsontok fejlődési zavarai a csontdestrukciót okozó megbetegedések rendre módosíthatják az állcsontok szerkezetét, élettani teherátvivő szerepét. Az implantátum beültetése kockázatos lehet abban az esetben, ha a csont mennyisége vagy minősége nem elégséges, mert az implantátum egy élő, megfelelő szerkezetű, ezért jó vérellátással rendelkező csontban tud csak megmaradni.
Stresszes életmódunk, rendszertelen,
gyakran egysíkú táplálkozásunk
sem optimális fogaink és
csontjaink egészsége
szempontjából.
ÖSSZETETT PROBLÉMÁRA ÖSSZETETT MEGOLDÁS KELL
A hiányállapotok, mint például a kalciumhiány és a következményes csontvesztés általában nem egy okra vezethetők vissza, nem egy anyag hiányából adódnak. Nem létezik izolált kalcium vagy magnézium hiány. A probléma gyökere modern életmódunkban és táplálkozási szokásainkban keresendő. Így ezen hiányállapotok megoldásának is megfelelően komplexnek kell lennie. Ezen felül önmagában nem lehet elégséges az egyes hiányzó komponensek pótlása sem. Minden esetben fel kell mérni az adott ásványi anyag élettanának minden lépését a felszívódástól a hasznosuláson át a kiürülésig. A megfelelő felszívódást nemcsak az adott anyag fajtája határozhatja meg, hanem a testünk bélrendszerének az egészsége is. A maximális felszívódást akkor érhetjük el, ha a hiánypótlással egy időben gondoskodunk bélrendszerünk megfelelő támogatásáról.
A megfelelő hasznosulás eléréséhez pedig fokozott figyelmet kell fordítani a szervezet hormonális egyensúlyára (D-vitamin) és a biohasznosuláshoz nélkülözhetetlen kofaktorok (réz, cink, szilícium) pótlására is. Összefoglalva a csontritkuláshoz vezető hiányállapotok megoldása, a csont élettanának egy újfajta holisztikus - minden szempontot figyelembe vevő - megközelítését igényli.
A NOVOSSEUM megalkotásakor a kalcium kedvezőbb felszívódása és biohasznosulása érdekében szerves állati és növényi eredetű kalcium forrásokat kerestünk. Magyarországon elsőként alkalmazzuk a szabadalmaztatott Osteum™ nevű készítményt, mely D2- és K2-vitamin mellett a legáltalánosabb kalciumforrásból, a tejből kivont, fehérjéhez kötött, micelláris szerkezetű kalciumot tartalmaz. Az így bejuttatott kalcium, szerkezetéből adódóan kiváló mennyiségben szívódik fel, és a szervetlen kalciumsókkal szemben sokkal kisebb mennyiségben is hatékony. Ezt vörös algából származó ásványi anyag komplexszel egészítettük ki, mely rendkívül gazdag, makro- és mikrokomponens forrás. 34%-ban tartalmaz szerves, növényi eredetű kalciumot, és további, több mint 70-féle mikroelemet, elősegítve ezáltal a kalcium felszívódását és anyagcseréjét is. Ezt az ásványi anyag komplexet a kalcium anyagcseréhez igazoltan hozzájáruló mangánnal, szelénnel és rézzel egészítettük ki, hogy biztosítsuk az ajánlott teljes napi mennyiséget. A magnézium pótlására tengervízből származó, természetes magnéziumot választottunk, olyan adagban, amelyet a szakemberek ideálisnak tekintenek a kalciumhoz viszonyítva. A szilícium szükséglet pótlása céljából kovaföldet választottunk, mely 85%-ban tartalmaz szilícium-dioxidot fosszilizálódott kovamoszatok formájában, és így kihasználható egyéb kedvező hatásai is.
A szervezet számára szükséges tápanyagok vagy ásványi anyagok megfelelő felszívódásának feltétele a jól működő bélrendszer, melyben fontos szerepet töltenek be a bélben élő baktériumok. Ezen mikroorganizmusok egészséges működéséhez megfelelő tápanyagra van szükségük, melyet prebiotikumoknak hívnak. Ezek közül az egyik legismertebbet, az inulint választottuk. A szója, csontokra kifejtett hatását megfigyelések, népgyógyászati tapasztalatok igazolják, ugyanakkor számos tudományos vizsgálatot is végeztek izoflavonjaival, melyekkel ösztrogénszerű hatást sikerült igazolni. Felmérések igazolják, hogy az európai lakosság jelentős százaléka szenved D-vitamin hiányban, mely sok más élettani funkció mellett elengedhetetlenül szükséges a csontok normális anyagcseréjéhez is, ezért tartalmaz a NOVOSSEUM 1000 NE D3-vitamint is. Figyelmet fordítottunk arra is, hogy a felszívódott ásványi anyagok a megfelelő helyre, a csontokba, és ne egyéb szervekbe, mint például az érfalba épüljön be, ezért egészítettük ki K2-vitaminnal a készítményünket. A normál csontanyagcseréhez nélkülözhetetlen kofaktorok pótlására Mangán-kloridot, Réz-szulfátot és Cink-oxidot alkalmaztunk így téve teljessé a csontanyagcsere támogatását.
A végeredmény:
HAT TERMÉK EGY TABLETTÁBAN: A NOVOSSEUM 120
NOVOSSEUM 120
Tudományosan megtervezett, a csont normál működését támogató formula.
A NOVOSSEUM hatóanyagai egymást támogatva fejtik ki hatásukat. A kalciumot, magnéziumot és vitaminokat a szervezet számára ideális arányban tartalmazza. A felszívódást elősegítő hatóanyagok gondoskodnak az összetevők gyors felszívódásáról, a szabályozó hatóanyagok a megfelelő helyre történő szállításáról és a megfelelő mennyiségben történő beépüléséről.
A csont élettanának külső támogatása elősegíti a normál csontosodási folyamatok megindulását, tökéletesebbé téve és lerövidítve a csontosodás idejét. A megtámogatott, normál működésű és szerkezetű csontszövet elengedhetetlenül fontos a megfelelő csontintegrációhoz, a fogászati beavatkozások sikerességéhez.
Szerves kalcium vörös algából Az Aquamin TG egy vörös algából (Lithothamnion calcareum) nyert ásványi 100%-osan növényi eredetű szerves ásványi-anyag forrás. Az Aquaminban legnagyobb mennyiségben kalcium található, és 74 egyéb hasznos makro- és mikroelemek olyan természetes kombinációját kínálja, amelyek egymás hatását segítik, erősítik, és együttesen járulnak hozzá a csontok és az egész szervezet normál működéséhez. Ezek közül a legfontosabbak a magnézium, vas, bór, mangán, kobalt, réz, cink és szelén. Ez a rendkívül komplex összetétel teszi egyedülállóvá az Aquamint a kalciumpótló termékek palettáján.
D3-vitamin Elmer McCollum amerikai biokémikusnak köszönhetjük a D-vitamint felfedezését, akárcsak az A- és B-vitaminét is. Kutatási területe az étkezés egészségre gyakorolt hatása volt. Ő jött rá, hogy a kalcium és a foszfor mellett az állati zsír hiánya is hozzájárul az angolkór kialakulásához. Felismerte, hogy lennie kell egy köztes faktornak, ez lett a zsírban oldódó D-vitamin. Kutatási eredményeként már az 1920-as évek óta ismert a D-vitamin csontrendszerre kifejtett kedvező hatása. Ugyanakkor az utóbbi években beigazolódott, hogy szerepe a szervezetben jóval összetettebb. Az aktivált D-vitamin valójában szteroidhormon, amelynek receptora szinte minden sejttípusban kimutatható, és több mint 200 gén átíródásának szabályozásában van igazolt szerepe. Meglepő, de a D-vitaminhiány az egyik leggyakoribb hiányállapot a fejlett világban. Legutóbbi hazai kutatások alapján, a téli időszak végére minden tíz emberből kilencben bizonyos mértékű D-vitamin hiány mutatható ki, melynek hatására csökkenhet a kalcium felszívódása is. Ennek következtében gyorsul a csontátépülés sebessége, és veszélyeztetett egyénekben akár csontvesztés is kialakulhat. A D-vitamin hiány következtében az izomerő csökkenés is felléphet, mely fokozhatja az elesések kockázatát. Habár a D-vitamin önmagában nem alkalmas a csontritkulás kezelésére, hiányában az oszteoporózis kezelésére alkalmazott készítmények hatékonysága jelentősen csökken. Egyre több vizsgálat bizonyítja a D-vitamin-pótlás és kezelés csontrendszeren kívüli előnyös hatását. Így ma már igazolást nyert, hogy hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez és szerepet játszik a sejtosztódásban is.
Szója-izoflavonok Az ázsiai népek körében, akik sokkal több szóját fogyasztanak, mint a nyugati társadalmak szignifikánsan alacsonyabb az oszteoporótikus csonttörések gyakorisága. Állatkísérletek igazolták, hogy a szója-izoflavonnal kiegészített diéta javította a csont egészséget normál és oszteoporótikus rágcsálókban. Sejtkultúrákban végzett tanulmányok pedig kimutatták, hogy a szója-izoflavonok befolyásolják az oszteogenezist és oszteoklasztogenezist (csontfelépítő-, és a csontleépítő-sejtek kialakulását), ösztrogén-receptorkötő aktivitásukon keresztül. A szója-izoflavonok a kalcium csatornákra is kifejtik hatásukat. Kovaföld 1939-ben Adolf Butenant, Nobel-díjas biokémikus azt a kijelentést tette, hogy szilícium-dioxid nélkül nem lenne élet a Földön, sőt, minden létforma számára nélkülözhetetlen, akár az oxigén vagy a víz. A kovaföld, egy ősi, több ezer éves, mikrofosszilis, üledékes, kiszáradt rétegből kerül kibányászásra. 85%-ban tartalmaz szilíciumot. Szilícium-dioxidon kívül megtalálható benne 15 féle természetes ásványi anyag, többek között: magnézium, kalcium, nátrium, vas és sok nyomelem is (titán, bór, mangán, réz, cirkónium). (https://sites.google.com/site/balazsrozalia/home/gygymdok-terpik/tkezsi-minsg-kovafld, Martin KR.) The chemistry of silica and its potential health benefits. J Nutr Health Aging. 2007 Mar-Apr;11(2):94-7.)
Cink-oxid Mint a nyomelemek legnagyobb része, a cink is kiemelkedő szerepet tölt be a szervezetben lezajló enzimatikus folyamatok szabályozásában. Több mint 70 enzim alkotóeleme, elsősorban az ún. aktív centrumok kialakításában vagy a fehérjetermészetű enzimek térszerkezetének stabilizálásában játszik fontos szerepet. A cink részt vesz a nukleinsavak (DNS, RNS) térszerkezetének kialakításában is. Miután a cink alapvető szerepet tölt be a sejtek osztódásában, így érthető, hogy miért olyan fontos a megfelelő szintjének a fenntartása az egész szervezet szempontjából. Ezt még inkább alátámasztja az a tény, hogy a cink hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, és az immunrendszer normál működéséhez.
Mangán-klorid A mangán számos nyomelemmel együtt szükséges a csontok egészségéhez. Sok szakértő úgy tartja, hogy a megfelelő mangán egyensúly és bevitel szerepet játszik a csontsűrűség megőrzésében, és az oszteoporózis prevenciójában, és hozzájárul a normál kötőszövet-képződéshez. A mangán fontos szerepet játszik a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelmében, és részt vesz a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokban. |
Osteum™
Marine-Magnesium® Az élet a tengerből származik, a tengervíz tartalmazza mindazokat az anyagokat, melyek az élet kialkulásához és fenntartásához szükségesek. A tengervízben a natrium-klorid után a magnesium-klorid található meg a legnagyobb mennyiségben. A tengervízből kivont Marine-Magnesium® részben szerves, könnyen felszívódó MgHCl-t tartalmaz, ezáltal biztosítva a magnézium gyors felszívódását és beépülését. A magnézium nélkülözhetetlen ásványianyag a szervezet számára, mivel szerteágazó, nagyon fontos szerepet tölt be. Részt vesz a normál csontozat fenntartásában, szerepe van számos enzim működésén keresztül a fehérje-, szénhidrát-, és zsíranyagcserében, az ideg-, és izomműködésben, valamint hozzájárul a normál pszichológiai funkció fenntartásához. Egyes kutatók úgy nyilatkoztak, hogy a magnéziumhiány több betegségért lehet felelős, mint bármelyik egyéb tápanyag; lényegében az összes szerverendszerre hat. Nagyon fontos a magnézium optimális szintjének fenntartása, hiszen enyhe hiánya esetén érvágytalanság, hányinger, hányás, fáradtság és gyengeség léphet fel, majd lábgörcs, izomfájdalom, izomrángások is kialakulhatnak. Súlyosabb esetben zsibbadás, görcsroham, személyiségi zavarok, szívritmus zavar, koszorúérgörcsök léphetnek fel. A Novosseum pontosan annyi magnéziumot tartalmaz, amennyire önnek szüksége van! A NOVOSSEUM tökéletes 2:1 arányban tartalmaza a kalciumot és magnéziumot!
K2-vitamin A zsírban oldódó K-vitamint 1929-ben fedezték fel. Sokáig azt gondolták, csak a normál véralvadáshoz van rá szükség, majd bebizonyították, hogy fontos szerepe van a csontok és az érrendszer egészségében. A K-vitamin két fő formáját különböztetjük meg, a K1- és a K2-vitamint. A K1-vitamint a zöld növények szintetizálják. A K2-vitamint a vastagbélben baktériumok termelik, innen a bélfalon át a véráramba jut, ahol a különböző véralvadási faktorok egyikévé alakul. Ezen kívül az egészséges, erős fogak és csontok megőrzéséért felelős fehérjék előállításában is részt vesz. A K-vitamin szabályozza a kalcium-anyagcsere folyamatait. Jelenléte szükséges ahhoz, hogy a kalcium megfelelő helyre, vagyis a csontokba jusson, ezáltal csökkentve a csontritkulás kockázatát. Egy több mint 70.000 ápolónőn végzett epidemiológiai vizsgálat eredményei szerint a K-vitamin fogyasztás jelentősége a szintetikus ösztrogénnél is nagyobb volt, bár önmagában nem nyújt védelmet a csontsűrűség csökkenésével szemben. A tapasztalatok szerint a bőséges D-vitamin és alacsony K-vitamin fogyasztásnál kétszeresére nőtt a csípőcsonttörések gyakorisága. Ennek oka az, hogy a D-vitamin növeli ugyan az oszteoblasztok (csontépítő sejtek) által termelt oszteokalcin mennyiségét (ez a szervezet metabolikus szabályozásáért, a csontfelépítésért felelős fehérje), viszont annak megfelelő működéséhez szükség van kellő mennyiségű K-vitaminra. Figyelem! A NOVOSSEUM K2-vitamin tartalma miatt a véralvadásgátló kezelésben részesülők esetén fokozott óvatosság ajánlott!
Inulin (Prebiotikum) "A halál a belekben kezdődik" - állította Hippokratész, ugyanakkor azt is kijelenthetjük, hogy az egészség a belekben kezdődik. Bélrendszerünkben több milliárd mikroorganizmus él szimbiózisban, melyek 90%-a baktérium. A bélflórát képező kb. 400-500 fajta baktérium jótékony hatású, sőt elengedhetetlen a szervezet egészséges működéséhez, mivel annak a védőpajzsnak az alapját képezik (a humán immunrendszer kb. a 70%-a bélrendszerhez kötött), melynek segítségével a szervezet képes felvenni a harcot a minket megtámadó külső kórokozókkal szemben. Ahhoz, hogy ezek a hasznos baktériumok képesek legyenek ellátni feladatukat, megfelelő tápanyagforrásra van szükségük. Ezeket nevezzük prebiotikumoknak. A prebiotikumok egyik fajtája a növényekben raktározó funkciót betöltő poliszacharid, az inulin. Kémiailag húsz és több ezer közötti fruktózból épül fel, és csak a végződéseiken tartalmaznak glükózt. Tulajdonképpen vízben oldódó rostoknak tekinthetők. Az inulint a vastagabélben elhelyezkedő baktériumok képesek lebontani, ezáltal jutnak energiához. Az inulin a jótékony bélbaktériumok aktivitását, növekedését és szaporodását segíti elő, miközben gátolja a patogén (kórokozó) baktériumokat, ezáltal segít fenntartani a bél természetes baktérium flóráját. Embereken végzett vizsgálat kiderítette, hogy a kalcium-felszívódás, és az ásványi anyag tartalom növekszik azok körében, akik inulint fogyasztanak. Feltételezik, hogy elsődlegesen a vastagbélben történő kalcium-felszívódást segíti elő, ez különösen fontos lehet azok számára, akiknek a vékonybélből történő felszívódás valamilyen okból károsodott. Figyelem! Azoknál, akik fruktóz felszívódási zavarban szenvednek, előfordulhat, hogy a belekben fokozott gázképződés alakul ki, mivel az inulin fruktóz egységekből épül fel.
Réz-szulfát A réz számos élettani folyamatban központi szerepet játszik, a vázrendszer szempontjából legfontosabb bizonyított funkciója, hogy hozzájárul a kötőszövetek normál állapotának fenntartásához. Hozzájárul a sejtek energiatermelő anyagcserefolyamataihoz, részt vesz a szervezetre ható káros oxidációs folyamatok semlegesítésében, így járul hozzá a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, és részt vesz a normál vas szállításában. Hozzájárul az immunrendszer és az idegrendszer normál működéséhez. Már kisfokú hiánya is tüneteket okozhat: hasmenés, bőrgyulladás, kopaszodás, őszülés, általános gyengeség, fáradékonyság, ingerlékenység és vérszegénység.
C-vitamin Nemzetközi szabadneve (International Nonproprietary Name, INN) az aszkorbinsav a fosztóképző és a scorbuticus (skorbut) összetételéből született, mivel a molekula hiánya az emberi szervezetben skorbuthoz vezethet. A C-vitamin talán a legismertebb magyar tudományos felfedezések egyike. Igen komplex módon képes javítani a szervezet különböző funkcióit, bizonyítottan hozzájárul a normál kollagénképződéshez és ezen keresztül a csontozat, a porcok, a fogak és fogíny, az erek és a bőr normál állapotának, működésének fenntartásához. Ezen kívül hozzájárul a normál energiatermelő anyagcsere-folyamatokhoz, az immunrendszer normál működéséhez, és a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, melyet azzal is támogat, hogy segíti az E-vitamin redukált formájának regenerálódását. A C-vitamin fokozza a vas felszívódását, hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez, a normál pszichológiai funkció fenntartásához, és a fáradtság csökkentéséhez. |
A Novosseum kedvező hatásai a szervezet számára könnyen hasznosítható organikus kálcium és magnézium, a D3, K2 és C-vitamin, a szója izoflavonok, a kovaföld és a benne található mikroelemek szinergizmusa révén érvényesül.
A mosoly a legelőnyösebb ékszer
A mínőségi kalcium, magnézium, kofaktor, hormon és szabályozó anyag pótlás megelőzésként és a hiányállapotok megszüntetésére is alkalmas, kortól és nemtől függetlenül:
Implantációk alkalmazásakor
Fogeltávolítások után
Gyökércsúcs rezekciók során
Fogágyi műtétek, traumák után
Rágóízületi csontritkulás esetén
Amennyiben a fogat körülvevő csontszövet működése zavart szenved, a csontágy funkcióját nem fogja tudni tökéletesen ellátni, mely a fogak idő előtti elvesztésében, instabilitásában, fogeltávolítások, gyökércsúcs rezekciók utáni csontosodás elégteleségében és az implantátumok sikertelenségében mutatkozhat meg.
Az állcsontokat érő behatások, az állcsontokon végzett műtéti beavatkozások, sérülések, hiánybetegségek, a fogazat és az állcsontok fejlődési zavarai; a csontdestrukciót okozó megbetegedések rendre módosíthatják az állcsontok szerkezetét, élettani teherátvivő szerepét. Az implantátum beültetése nem lehetséges abban az esetben, ha a csont mennyisége vagy minősége nem elégséges, mert az implantátum egy élő, megfelelő szerkezetű, jó vérellátással rendelkező csontban tud csak megmaradni.
A csont élettanának külső
támogatása hozzájárulhat a normál
csontosodási folyamatok
megindulásához, tökéletesebbé téve és
lerövidítve a csontosodás idejét.
Javasolt adagolás
A fogágyi csontosodás folyamatainak elősegítésére
A fogászati beavatkozások után három hónapos kúraszerű alkalmazása javasolt:
FIGYELEM: A termék szedése nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot! Tejfehérjére és szójafehérjére érzékenyek számára a termék fogyasztása nem javasolt! A NOVOSSEUM DENTAL K2-vitamin tartalma miatt a véralvadásgátló kezelésben részesülők esetén fokozott óvatosság ajánlott! A NOVOSSEUM DENTAL laktózmentes!
Hasznos tanácsok
Mi az, amire oda kell figyelni? A legfontosabb, hogy betartsuk az orvos utasításait!
Életmód tanácsok fogbeültetés után
A fogászati, szájsebészeti beavatkozások után hatványozottan fontos a száj higiéniájának fenntartása, melyre csak Ön tud figyelni. Az operáció napján kerülnie kell az erős szájöblítést, étkezés után csak egy enyhe öblögetést végezzen! A fogbeültetés utáni napokban nem javasolt semmilyen megerőltető fizikai megterhelés. A fizikai munkát, valamint a testedzést érdemes kerülni a fogbeültetés utáni napokban, mert utóvérzés léphet fel. Túl meleg vagy hideg környezet nem javasolt a fogbeültetés utáni néhány napban. Az adott terület hűtése jótékony hatású lehet az esetleges duzzanat mérséklésére. Ha duzzanatot észlel a seb körül, kívülről (!) jegelje a területet. A fagyás elkerülése érdekében figyeljen oda, hogy 3-4 perc után távolítsa el a hűtést, majd körülbelül 10 perc után folytassa a jegelést.
Fogbeültetés után javasolt három napon át kerülni az alkohol és a kávé fogyasztását, valamint a dohányzást. Erős dohányosok számára ez nem túl könnyű feladat, ebben segíthet az elektromos cigaretta, illetve a nikotin tapaszok.
A fogászati, szájsebészeti beavatkozások után hatványozottan fontos a száj higiéniájának fenntartása, melyre csak Ön tud figyelni.
Célszerű lecserélni addig használt fogkefénket. A fogkefén ugyanis száraz és nedves állapotban is megtapadnak a baktériumok, ezért előfordulhat, hogy éppen a szájhigiéniánk érdekében használt eszköz indítja el a seb fertőzését.
Étkezési tanácsok fogbeültetés utáni időszakra
Fogbeültetés után nem szabad a fogbeültetés helyén rágni, illetve érdemes kerülni a kemény ételek fogyasztását. A tejtermékek minden formájának fogyasztása ellenjavallt a fogbeültetés utáni néhány napban. A fűszeres, csípős ételek nem tesznek jót fogbeültetés után, ezért érdemes ezeket néhány napig hanyagolni. Ajánlott az antibiotikum kúra megkezdésével párhuzamosan gondoskodni bélrendszerünk kiegyensúlyozott működéséről amihez segítséget nyújtanak a pre- és probiotikumok.
(Forrás: synergolab.com)
Aktív Hatóanyag | Mennyiség | xNRV% |
---|---|---|
Kalcium (Ca) | 800,0 mg | 100 |
Magnézium (Mg) | 400,0 mg | 106,7 |
Cink (Zn) | 20,0 mg | 200 |
Mangán (Mn) | 4,0 mg | 200 |
Réz (Cu) |